Pokud chcete nasadit Google Apps na vlastní doméně a chcete to udělat hned, většinou pro ověření použijete místo DNS záznamu jednoduché nahrání html souboru.

Nevím, jestli to Google dělá schválně ve snaze nenápadně propagovat ověření právě pomocí DNS záznamu, nicméně u posledních dvou domén, u kterých jsem Google Apps pomocí stažení souboru zprovozňoval, mi Google ke stažení připravil jiné soubory, než měl.

Na obrázku je vidět, že google by měl ke stažení poslat soubor s názvem google947c706de008f7ac.html a místo toho pošle google8f26e1791513a284.html. Pokud tento soubor nahrajete na Vaší doménu a budete ji chtít ověřit, tak to neprojde. Nemáte totiž správný soubor!

Řešení je jednoduché!

Soubory vypadají díky svému komplikovanému názvu poměrně komplikovaně. Pokud si je ale otevřete, zjistíte, že obsahují v podstatě pouze svůj název. A vzhledem k tomu, že víte, jak se má soubor správně jmenovat (na prvním obrázku je to bod č.1), stačí soubor přejmenovat a vložit do něj jeho jméno.

Může to vypadat třeba takhle (řešení na půl cesty – soubor je již přejmenovaný, ale na vložení svého názvu teprve čeká):

A je to!

Upravený soubor stačí nahrát na doménu a ověření proběhne zcela bez problému.

A co vy, setkali jste s podobným problémem, nebo Google nemá rád jen mě a proto mi dává ke stažení špatné soubory?