Rozhodl jsem se udělat si letošní Vánoce už na přelomu října a listopadu a začal jsem hezky od sebe. Poté, co jsem několik posledních let statečně ignoroval všechny technologie kolem smartphonů, jsem došel k závěru, že si koupím čtečku. Ze čtečky se postupně stal Kindle Fire a z něj nakonec Nexus 7. A tady je důvod, proč jsem si ho zamiloval a proč si ho zamilujete i vy.

Aplikace Pocket aneb dřívější Read it later

Abych to trochu upřesnil, tablet jsem si koupil kvůli tomu, že mi čtení na notebooku/monitoru nepřijde příliš pohodlné. Na tabletu jsem tedy především chtěl číst.

Google Nexus 7 nemá 3G modul, k internetu se připojíte pouze pomocí wifi. Pokud tedy chcete konzumovat obsah na Vašem novém tabletu na cestách, musíte si ho do čtečky stáhnout už doma. Já to většinou dělám tak, že si ráno projdu twitter, otevřu si články, které by mě mohly zajímat a kliknu v Chromu na tlačítko rozšíření Pocket, které mi ho automaticky do tabletu nahraje. Tablet pak strčím do kapsy (o kompaktnosti jsme se rozplývali tady), v metru ho zapnu a čtu. Díky tomu mi metro jako dopravní prostředek přestalo vadit :-). Navíc máte všechny články, který jste četli, hezky pohromadě.

Abych Vás trochu naladil, rozhodl jsem se pořídit pár screenshotů.

Hromada příspěvků vypadá takhle. Přečtený můžete archivovat (tuším, že ty pak už nejsou dostupné offline, což je dobře).

 

Můžete si zvolit z pozadí, který Vám vysvítí oči během pěti minut (a je dost podobné klasickému webu), trochu víc do žluta, a nebo můžete mít úplnou tmu! Můžete hádat, který pozadí mám nejradši :-).

Máte možnost si v aplikaci vybrat, jestli chcete vidět originální článek, nebo unifikovaný vzhled aplikace. Konkrétně u tohohle článku je volba jasná.

Doufám, že se Vám to líbí stejně jako mě!

A nakonec odkaz na aplikaci: http://getpocket.com/ A cena? Zadarmo…